Buradasınız
Anasayfa > Haberler > SAMSUNG 256GB SSD ile Bilgisayar Oyunları Pazarını Hedefliyor

SAMSUNG 256GB SSD ile Bilgisayar Oyunları Pazarını Hedefliyor

Gelişmiş yarıiletken teknolojisinden dünya lideri Samsung Electronics Co., Ltd.; oyunculara ışık hızında işlem yapabilme imkanı sağlayan 256GB SSD (solid state drive) ürünleri ile yeni hedeflerinin PC oyun endüstrisi olduğu açıklamasını yaptı.

Katı hal sürücüler pazarda giderek daha fazla yaygınlaşmaya başladılar. Samsung, sahip oldukları hız ve başarım değerleri ile katı hal sürücülerin oyun pazarında da büyük başarı kazanacağını düşünüyor.

Samsung Semiconductor, Inc, bellek pazarlama bölümü başkan yardımcısı Jim Elliott yaptığı açıklamada; oyuncuların daha kısa yükleme süreleri ve daha yüksek oyun performansı  elde etmek için işlemci gücü, gelişmiş ekran kartları ve yüksek çözünürlüklü ekranlar kadar hızlı depolama çözümleri de talep ettiklerini söyledi ve sözlerine 256GB SSD ürünümüz; daha uzun pil ömrü sunma gibi özellikleri ile sıradan sabit disklere oranla çok daha yüksek başarım değerleri sunuyor.  Açıkçası tüm PC oyuncularının, 256GB Samsung SSD’nin sunduğu olağanüstü hız ve başdöndürücü görsellikten faydalanmasını istiyoruz diyerek devam etti.

Jon Peddie araştırma şirketinden yapılan açıklamada bilgisayar oyunları pazarının 2012 yılında 30,7 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Katı hal sürücüsü teknolojisi hakkında sanal ortamda giderek artan sayıda tartışma ve yorum ortaya çıkarken, Samsung World Cyber Games (WCG) etkinliğinin ABD’deki ayağında kullanıcılara SSD-tabanlı oyun istasyonları sunarak oyun camiası ile doğrudan ilişkiye giriyor. Samsung, video oyunlarının Olimpiyatları diyebileceğimiz WCG etkinliğinin dünya çapındaki sponsorlarından.  2008 yılında 78 ülkende 1,6 milyon kişi bu etkinliğe katıldı.  Samsung;  in New York şehri Jacob K. Javits Kongre merkezinde   25 – 27 Eylül tarihlerinde yapılacak olan ABD Ulusal Finallerine katılan kullanıcılaraı SSD oyun istasyonlarını kullanmaya teşvik etmeyi planlıyor.

Top