Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Bigboy Technologies’den Yeni Nesil SSD: Flash SSD G-II

Bigboy Technologies’den Yeni Nesil SSD: Flash SSD G-II

Katı Hal Sürücü (SSD) alanında Türkiye’de öncü firmalardan olan Bigboy Technologies yeni nesil Flash  SSD G-II ürünlerini kullanıma sundu.  Tüm Bigboy SSD ürünleri gibi yine Samsung Flash SSD ürünlerinin kullanıldığı Flash SSD G-II ürünler ; modele bağlı olarak 220MB/saniye okuma ve 200MB/saniye’ye ulaşan ardışık  yazma hız değerleri ile  1. nesil öncüllerinin iki katı hız ve başarım sunarak, en yüksek başarıma sahip SSD ürünü haline geliyor. Ayrıca sahip olduğu hız değerleri ile yeni Bigboy SSD, dakikada 100GB veri silebiliyor bu sayede tüm disk çok kısa sürede yeniden yazılabiliyor.

Bigboy Flash SSD G_II,  her biri Samsung tarafından tasarlanıp üretilmiş bütünleşik bir yapıda çalışan yonga kontrolcüsü, NAND  flash yonga ve yüksek etkinliğe sahip flash yönetimi bellenim teknolojisi, sayesinde kullanıcılara yüksek hız ve performans sunuyor.

Yeni nesil Flash SSD’ler için Samsung tarafından yapılan açıklamada “Yeni yüksek performanslı SSD ürünlerimizi dizüstü bilgisayarlarına takan kullanıcılar, güç tüketimi, gürültü ve ısınma problemleri olmayan 15,000rpm hızında bir HDD’yi kullanıyor olacaklar.” deniliyor.

Yeni SSD ayrıca, güç tasarrufuna da katkıda bulunuyor. 1,1watt güç tüketim değeri ile , 2W ve daha üzeri güç tüketimine sahip HDD’lerden çok daha düşük güç harcayan SSD, daha yüksek dayanım ve güvenilirlik de sunuyor. Daha düşük güç tüketimi ve hızlı veri aktarım değerleri ile 40 dakikaya kadar daha uzun pil ömrü sunmakta.

Yeni nesil Bigboy Flash SSD, kurumsal kullanıcılara yönelik olarak, SSD’nin başka bir sistemde kullanılmasını ve verilere erişimi önleyen şifreleme özelliğine de sahip.

Yüksek hızlı 64, 128 ve 256GB SSD ürünler ile SSD ürün yelpazesi genişleyen Bigboy; 8,16, ve 32GB düşük kapasiteli Slim Light  ve  64, 128 ve 256GB yüksek kapasiteli Flash SSD ürünler ile kullanıcılara geniş SSD ürün seçenekleri sunuyor.

Top