Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Samsung’dan Mini-card SSD

Samsung’dan Mini-card SSD

Gelişmiş yarı iletken teknolojisinde dünya lideri, Samsung Electronics Co., Ltd., netbook pazarına yönelik SATA-arayüzüne sahip mini-card katı hal sürücülerin (solid state drive (SSD)) ilk örneklerini iş ortaklarına sunmaya başladığını duyurdu. Samsung SATA mini-card SSD; sadece birincil depolama cihazı olarak değil, çift depolama arayüzüne sahip sistemlerde performans artırıcı sürücü olarak da SSD ürünlerin kullanım alanını genişletecek. Samsung’un yeni mini-card boyut yapısındaki SSD ürünü, dayanıklı sahip yapısı ile sarsılma, düşme ve benzeri etkenlere karşı daha yüksek dayanım sağlıyor.

mini-PCI Express (PCIe), boyut yapısındaki SATA 3.0Gb/s arayüzüne sahip düşük maliyetli mini-card SSD, HDD ürünlerin beşte biri kadar. Bu sayede boyutun büyük önem kazandığı netbook sistemler için uygun depolama çözümü sunuyor. Ayrıca, yazıcılar ve el terminalleri gibi dayanım gerektiren taşınabilir cihazlar ile de kullanılabiliyor.

SATA mini-card SSD, destekleyen sistemlerde sistem sürücüsü olarak da kullanılabiliyor. Böylece SSD’de  sistem diski olarak  yüksek performans ile çalışılabilmekte ve HDD veri depolama alanı olarak kullanılabilmektedir. Bu sayede SSD ürünlerin kullanım alanı daha hızlı genişleme şansı bulacak.

16GB, 32GB ve 64GB kapasitelerine sahip yeni SSD ürün 40 nanometer class üretim teknolojisi ile üretiliyor. SATA mini-card SSD; 200MB/s ardışık okuma ve 100MB/s ardışık yazma değerleri ile kullanıcılara yüksek başarım sunuyor.

Ağırlığı 8,5 gram olan Samsung’un mini-card SSD ürünü;  30mm genişlğinde, 51mm uzunluğunda ve 3,75mm kalınlığında. 0,3 watt güç tüketimi ile yeni SSD yüksek enerji tasarrufu da sağlıyor.

Samsung’un netbook pazarını hedefleyen yeni SSD ürünü ayrca diskin tamamını şifreleme (full disk encryption-FDE) desteğiien de sahip, isteğe bağlı bu özellik sayesinde taşınabilir cihazınız çalınma ya da istenmeyen erişime karşı korunuyor.

Kaynak: Samsung Electronics

Top