Buradasınız
Anasayfa > Haberler > JEDEC ve SFF’den Katı Hal Sürücü Standartları için mutabakat anlaşması

JEDEC ve SFF’den Katı Hal Sürücü Standartları için mutabakat anlaşması

JEDEC ve SFF’den , SSD Standartları için işbirliği…
JEDEC Katı Hal Teknolojisi Derneği ve SFF Komitesi katı hal sürücüler ile ilgili standartlar ve yayınlar geliştirmek ve SSD ürünlerin anahatlarının kayıtedilmesi ve geliştirilmesi konularına yönelik alanlarda Mutabakat Anlaşmasına (Memorandum of Understanding (MOU)) vardıklarını duyurdu.

SFF Komitesi, 1990 yılından veri depolama sanayisine yönelik olarak tanım ve şartnameler geliştirmektedir. JEDEC, DRAM ve flash gibi bellek ürünleri için standartlar oluşturan bir kuruluştur.

SSD ürünler için kapsamlı standartlar oluşturulmasının gerekliliğinin farkedilmesi ve JEDEC ile SFF’nin işbirliği yapması katı hal sürücülere gerekli önemin verilmesni sağlayacak ve sanayinin bu konuda gelişmesine yardımcı olacaktır.  SSD ürünler sanayide büyüme fırsatına sahip, kritik alanlardaki bir dizi standardın yaygınlaşması genel kullanım alanı için büyük önem taşımaktadır.

Kaynak: http://www.xbitlabs.com/news/storage/display/20090604125656_JEDEC_and_SFF_to_Jointly_Develop_Standards_for_Solid_State_Drives.html

Top