Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Kingston Technology, SSD’ye Geçmeyi Ucuz ve Kolay Hale Getiriyor

Kingston Technology, SSD’ye Geçmeyi Ucuz ve Kolay Hale Getiriyor


SSDNow V “Value” Series ürünler, Eski sistemlerin başarımını artırıyor, ömrünü uzatıyor

2  Haziran 2009; Dünyanın en büyük bağımsız bellek üreticisi ve bellek ürünlerinde dünya lideri  Kingston Technology Company, Inc.,  SSDNow V Series solid-state drive (SSD) ürünlerini kullanıma sunduğunu açıkladı. Yüksek fiyat performans oranına sahip yeni bir kategronin ilk ürünleri olan ve ev kullanıcıları ve KOBİ’leri hedefleyen Kingston® SSDNow V Series geçiş paketleri 64 ve 128GB kapasite değerlerine sahipler.  Kingston yeni ürün serisi ile ev ve ofis kullanıcılarının katı hal sürücülere geçişini kolaylaştırmayı hedefliyor.
“SSDNow V Serisi; mevcut ekonomik krizde  sistemlerine en düşük maliyetle yatırım yapıp en yüksek performansı almak isteyen kullanıcılar için harika bir çözüm sunmaktadır.” diyen Kingston SSD İş Müdürü Ariel Perez, sözlerine ” SSD ürünlerin pazarda geniş bi şekilde kabul görmesi için, ürünlerimizi gereken tüm yazılım, donanım ve kullanım kılavuzu gibi sıradan kullanıcılara kolaylık sağlayacak katma değerli aksesuarlar ile satışa sunmaktayız.  V Serisi yükseltim seti, mevcut SSDNow ürünleri ailesini mükemmel bir şekilde tamamlayan ürünler olmuşlardır.” diyerek devam etti.

Kingston, teknoloji müdür yardımcısı Louis Kaneshiro, hedeflerinin ev ve ofis kullanıcıları için kısa açılış süresi, hızlı çalışan uygulamalar, uygun fiyat değeri, sabit disklerden üstün özellikleri gibi gündelik uygulamalarda SSD ürünlerin başarımını göstermek olduğu ve tasarım aşamasında yapılan testlerde mevcut  7200RPM ve 5400RPM disklere göre %50 daha yüksek başarım sundukları açıklamasını yaptı.

Kingston SSDNow V Serisi yükseltim seti paketleri, dizüstü ve masaüstü sistem kullanıcılarının katı hal sürücü kullannmaya başlamasını sağlayacak ne kolay ve etkili yöntemi kullanıcılara sunuyor. İşletim sistemini yeniden kurulması gerekmez ya da önemli veri dosyalarının korunması ve yedeklenmesi için her hangi bir işlem yapılması gerekmemektedir.  Ürün ile birlikte sunulan kopyalama yazılımı, mevcut sabit diskteki verilerin sorunsuzca katı hal sürücüye aktarılmasını sağlamak için adım adım talimatları içermektedir.  İşletim sistemi SSD üzerine aktarıldıktan sonra eski sabit disk müzik, video, fotoğraf gibi veriler ya da sistem yedekleri için depolama cihazı olarak kullanılabilir.

Katı hal sürücü kullanıcıları, sistemlerindeki başarım artışını, azalan ısı üretimi ve dayanım artışını ve hareketli parça içermeyen katı hal sürücünün daha az gürültü yaptığını farkedeceklerdir.  Dizüstü yükseltim seti, kullanıcıların eski sabit disklerini harici depolama cihazı olarak kullanabilmelerini sağlayan sabit disk kasası ile kullanıma sunulmaktadır.

SSDNow V Serisi Yükseltim Seti içeriği:

 • Kingston SSDNow V Serisi  katı hal sürücü
 • Acronis® True Image sabit disk kopyalama yazılımı ve kurulum CDsi
 • 2.5″ – 3.5″ yuva adaptörleri ve vidaları (masaüstü bilgisayar setinde)
 • SATA veri ve güç kabloları (masaüstü bilgisayar setinde)
 • USB 2.5″ kasa ve USB bağlantı kablosu (dizüstü bilgisayar setinde)

Kingston SSDNow V Serisi, performans artışı, güç harcamasında düşüş gibi özellikleri ile yeni bir sistem için ödenecek tutarın çok daha azına, sistemleri yenileme fırsatı sunmaktadır. Ayrıca Kingston markasının verdiği güvenilirlik, teknik destek ve 3 yıl garanti gibi özellikler kullanıcılara sunulmaktadır.

Kingston SSDNow V Serisi Özellikleri ve Teknik Verileri:

 • Kapasite* – 64GB, 128GB
 • Hızlı – 100MB/s. okuma ve 80MB/s. yazma hızı**
 • Güçlü – üretkenliği artırır; kullanıcıların daha etkin çalışmasını sağlar.
 • Yenilikçi – 2.5″ boyutlarında; NAND flash-bellek tabanlı depolama bileşenleri içerir.
 • Sessiz – Hareketli parça içermez, sessiz çalışır, ısı üretmez.
 • Güvenilir – sıradan sabit disklere göre daha düşük arızalanma oranına sahiptir.
 • Darbeye dayanıklı – Hareketli parça bulundurmaz, zorlu şartlarda yüksek dayanım sunar.
 • S.M.A.R.T. desteği – Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology – Kendiliğinden Görüntüleme, Analiz ve Raporlama Teknolojisi, ile kullanıcıya olası arızalar bildirilir.
 • Garantili – 3 yıl süreli Kingston garantisi ve hizmet desteği.
 • Depolama Sıcaklığı – -40° C  –  85° C arası
 • Çalışma Sıcaklığı – 0° C – 70° C arası
 • Çalışma Titreşimi Dayanımı – 2.17 G (7–800Hz)
 • Depolama Titreşimi Dayanımı – 20 G (20–2000Hz)
 • Güç Tüketimi –128GB  Çalışma: 2.5W (TYP)  Bekleme: 0.45W (TYP)
  64GB   çalışma: 2.0W (TYP) Bekleme: 0.45W (TYP)
 • Kullanım Ömrü – 1 milyon saat arızalar arası ortalama süre ( mean time before failure) değeri

LÜTFEN DİKKAT EDİNİZ:
*Verilmiş olan kapasitelerin bir kısmı formatlama ve diğer işlevler için kullanılmaktadır ve bu nedenle veri depolama için kullanılmamaktadır.
**Veri aktarım hız değerleri üretim ortamında yapılan ölçümlerde tespit edilmiştir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
Ürün bilgileri Kingston tarafından önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.
Kingston, bildirimde bulunmadan bu bilgiler üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Top