Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Samsung’dan Yeni Taşınabilir SSD Modeli T5 EVO

Samsung’dan Yeni Taşınabilir SSD Modeli T5 EVO

Gelişmiş yarı iletken teknolojisinde dünya lideri Samsung Electronics, yeni taşınabilir SSD sürücü T5 EVO’yu tanıttı. Küçük ve hafif tasarıma sahip yeni sürücü 8TB kapasite seçeneği ile piyasada yer alan taşınabilir SSD sürücüler arasında en yüksek kapasiteli ürün durumunda. Kapasitesinin yanı sıra T5 EVO, son teknoloji ürünü ve çok yönlü bir SSD çözümü olarak küçük ve dayanıklı tasarımı, yüksek aktarım hızları ile birlikte sunuyor.

USB 3.2 Gen 1 bağlantısına sahip olan T5 EVO, harici HDD sürücülere göre 3,8 kata kadar daha hızlı. Saniyede 460MB değerine varan okuma ve yazma hızlarıyla yüksek performans sunarken, büyük boyutlu dosyaların aktarılmasını son derece kolay hale getiriyor.


Farklı ve ergonomik tasarımı ile kullanıcılara 8TB depolama kapasitesini elde kolayca taşınabilecek boyutta bir cihaz ile sunuyor. 95mm uzunluk, 40mm genişlik ve 17mm kalınlığı ile T5 EVO oldukça küçük bir biçim faktörüne sahip. 102 gram ağırlığı ile de kullanıcılara sağlam bir ürün olduğunu belli ediyor.

Siyah bir gövde ve gri renkte bir asma halkasına sahip olan T5 EVO oldukça şık tasarımlı. Metal asma halkası sayesinde taşınması da oldukça kolay. Metal kasası ve kauçuk kaplı gövdesi, 2 metreye kadar düşme gibi dış darbelere karşı ek koruma sağlıyor.

 

8TB değerine ulaşan kapasitesi ile T5 EVO büyük boyutlu dosyaları, yüksek çözünürlüklü video ve fotoğrafları ya da oyun dosyalarını depolama için yeterli alana sahip. Bu sayede hem iş hem de oyun için uygun bi depolama çözümü sunuyor. 8TB kapasiteli bir T5 EVO sürücüde 2 milyondan fazla 3,5MB boyutunda fotoğraf, 4MB boyutunda 1,8 milyon müzik dosyası ya da 2GB boyutunda 3.500 adet video dosyası saklanabileceği belirtiliyor.

T5 EVO yüksek kapasitenin yanında veriler için yüksek güvenlik işlevleri de sunuyor. Samsung’un Dinamik Isı Koruması teknolojisi ile sürücünün aşırı ısınması önlenerek daima en uygun sıcaklıkta çalışması sağlanıyor. AES 256-bit donanımsal veri şifreleme desteğine sahip sürücü depolanan kullanıcı verilerini güvende tutuyor.

T5 EVO,  macOS®, Windows® işletim sistemleri ve akıllı telefonlar, tabletler, oyun konsolları gibi cihazlar ile uyumludur. Samsung Magician sürücü yönetim yazılımı sayesinde gerçek zamanlı sürücü sağlık kontrolü, orijinal kimlik doğrulama kontrolü, performans karşılaştırma ve ürün yazılımı (firmware) güncelleme gibi işlevleri de gerçekleştiriyor.

2TB, 4TB ve 8TB kapasite seçeneklerine sahip olan T5 EVO, USB Type-C-to-C kablo ve 3 yıl garanti süresi ile kullanıcılara sunuluyor.

Kaynak : Samsung

Top