Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Transcend SLC-Tabanlı Çözümlere Alternatif – SuperMLC Teknolojisini Duyurdu

Transcend SLC-Tabanlı Çözümlere Alternatif – SuperMLC Teknolojisini Duyurdu

Endüstriyel sınıf ürün çözümlerinde önde gelen üreticilerden Transcend Information, Inc., SLC NAND seviyesinde performans sunabilen SuperMLC teknolojisini geliştirdiğini duyurdu. Bellenim kodlamasında yapılan ayarlamalar ve yüksek kaliteli flash yongaları kullanan Transcend; geliştirdiği SuperMLC teknolojisi ile düşük kapasiteli SSD sürücülerde 4 kat daha yüksek ardışık yazma ve 30.000 P/E devri sunabiliyor. Transcend 2016 yılı içerisinde duyurusunu yapacağı endüstriyel sınıf SSD modellerinde SuperMLC teknolojisini kullanarak; endüstriyel uygulamalarda SLC-tabanlı çözümler yerine uygun fiyatlı bir çözüm olarak sunmayı planlıyor.

Transcend Özel SuperMLC Teknolojisi
Single-Level Cell (SLC) ve Multi-Level Cell (MLC) NAND flash çözümleri arasında bir çözüm sunmayı hedefleyen Transcend geliştirdiği SuperMLC teknolojisi ile MLC yongaların 2bit/cell değerini 1bit/cell olarak yeniden programlayarak özellikle düşük kapasiteli SSD sürücülerde performans ve dayanım artışı elde ediyor. SuperMLC teknolojisi; hücre başına çift veri ataması yaptığından kapasite değeri yarıya düşüyor. Ancak buna rağmen bu teknoloji; SLC NAND çözümleri kullanan endüstriyel uygulamalarda kullanıcıları için yine de ekonomik bir çözüm. Transcend SuperMLC teknolojisine sahip SSD sürücüler ile gömülü otomasyon sistemleri, fansız PC’ler ve CNC tezgahlar gibi sistemleri hedefliyor.

SuperMLC Teknolojili SSD Sürücüler
Transcend 2016 yılı içerisinde SuperMLC teknolojisine sahip 2.5” SSD (SSD510K), mSATA SSD (MSA510), half slim SSD (HSD510) ve M.2 SSD (MTS460 ve MTS860) modellerini kullanıma sunmayı hadefliyor.

Kaynak: Transcend

Top