Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Samsung’dan Yeni Nesil Taşınabilir SSD – Portable SSD T3

Samsung’dan Yeni Nesil Taşınabilir SSD – Portable SSD T3

samsung-t3-portable-ssdCES etkinliği yaklaşırken, Samsung yeni taşınabilir SSD sürücüsü olan Portable SSD T3 ürününün duyurusunu yaptı. Avuç içine sığacak boyutlarda, yeni şık kasaya sahip SSD sürücü 2TB’a ulaşan kapasite seçeneklerine sahip. Samsung’un V-NAND ve TurboWrite teknolojisine sahip T3, gelişmiş performansı ile tüketiciler, içerik üreticileri, kurumsal kullanıcılar ve BT uzmanları büyük boyutlu verilerini farklı cihazlar arasında kolayca aktarabilecekler.

Taşınabilir harici sürücü alanında da önemli bir adım olan SSD sürücüler güvenilir ve dayanıklı çözümler sunmaktalar. Samsung 250GB, 500GB ve 1TB kapasiteler ile birlikte 2TB kapasite seçeneği ile endüstriye öncülük etmeye devam ediyor. Ürünün ilk örnekleri 6 – 9 Ocak tarihleri arasında CES Fuarında kullanıcılar ile buluşacak.

Harici Depolamada Yeni Performans Seviyesi 
4K içeriklerin hızlı artışı, tüketicilerin yüksek hız ve kapasite sunan, farklı cihazlarla çalışabilen harici depolama çözümleri ihtiyacını arttırıyor. T3 kullanıcıların bu ihtiyaçlarını 450MB/s değerine ulaşan olağanüstü hızlar , USB 3.1 arayüzü ile birlikte sunarak harici HDD sürücülere göre dört kata kadar* daha yüksek hızlar sunabiliyor.

Sürekli Hareket Halinde olan Kullanıcılar için Taşınabilirlik ve Dayanım
Samsung Portable SSD T3; günümüz kullanıcılarının yaşam tarzına uygun olarak küçük, hafif ve dayanıklı depolama çözümü sunmak üzere tasarlanmış. Kartvizit boyutlarında olan sürücü 50 gram ağırlığı ile kullanıcıların verilerini daima yanlarında taşıyabilmelerini sağlıyor.

HDD sürücülerden farklı olarak hareketli parça içermeyen diğer SSD sürücüler gibi T3 SSD’de düşme ve darbelere karşı yüksek dayanıma sahip. Yeni metal kasası ve iç kısmında bulunan çerçeve sayesinde T3 1500G darbeye yada 2 metreye kadar düşmelere karşı dayanıklı. Samsung tarafından sunulan Isıl Koruma işlevi ile de yüksek sıcaklıklarda sürücünün aşırı ısınmasını önlüyor.

Geliştirilmiş Uyumluluk ve Veri Güvenliği
USB 3.1 Type C bağlantısına sahip T3 en yeni Android akıllı telefonlar ve tabletler, Windows ya da Mac OS işletim sistemine sahip Mac ve PC sistemleri gibi birçok cihaz tarafından destekleniyor. Kullanıcılar bilgisayarları ve sürücü arasında son derece hızlı bir şekilde veri aktarımı yapabilecekler. Ya da sürücüyü TV gibi çoklu ortam aygıtlarına bağlayarak sürücü içerisindeki müzk, fotoğraf, video gigibi yüksek çözünürlüklü verileri görüntüleyebilecekler. T3 SSD  en yüksek kullanım uyumluluğu için exFAT dosya sistemine sahip, bu sayede farklı sistemler arasında veri aktarımı kesintisiz biçimde gerçekleştirilebiliyor. Portable SSD T3 için sunulan Samsung Portable SSD Android uygulaması ile kapasite kontrolü ve şifre değiştirme işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

T3 sürücü; kullanıcılara hız ve dayanımın yanı sıra veri güvenliği de sunuyor. AES 256-bit donanımsal şifreleme işlevine sahip sürücü  Windows, Mac ve Android işletim sistemleri arasında güvenlikli veri aktarımı gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu sayede sürücünün çalınması ya da kaybolması durumunda içerisindeki veriler erişilmez hale geliyor.

Samsung Portable SSD T3 sürücü Şubat ayı içerisinde ABD, Çin, Kore ve Avrupa’da satışa sunulacak 2016 içerisinde de dünya çapında satışa sunumu gerçekleşecek.

Samsung Portable SSD T3 Teknik Özellikleri

Kapasiteler** : 250GB/500GB/1TB/2TB
Bağlantı Arayüzü :  USB 3.1 – Type C, USB 2.0
Boyutlar (LxWxH) : 74 x 58 x 10.5 mm
Ağırlık : 51 gram***
Aktarım Hızı :  450MB/s’e kadar**** (ardışık)
UASP Desteği : Var
Şifreleme Desteği : AES 256-bit donanımsal şifreleme
Veri Güvenliği :  Şifreleme Desteği (isteğe bağlı); Windows 7 ve üzeri, Mac OS 10.7 ve üzeri, Android KitKat (versiyon 4.4) ve üzeri işletim sistemleri ile uyumludur.
Belgelendirme : CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB
RoHS Uyumluluğu : RoHS2
Garanti  : 3-yıl

* 500GB harici HDD sürücü ile karşılaştırma.
** Kullanılabilir kapasite belirtilenden farklı olabilir.
*** Ağırlık kapasitelere göre değişiklik gösterebilir.
****Performans sistem yapılandırması ve donanıma bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Kaynak : Samsung

Top