Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Samsung Yeni Taşınabilir SSD Çözümünü Duyurdu – Portable SSD T7 Touch

Samsung Yeni Taşınabilir SSD Çözümünü Duyurdu – Portable SSD T7 Touch

Samsung Electronics, yeni harici depolama çözümü olan Portable Solid State Drive (SSD) T7 Touch sürücüsünü duyurdu. Küçük boyutlu ve şık bir tasarıma sahip olan sürücü, USB 3.2 Gen 2 bağlantı arayüzü sayesinde yüksek aktarım hızları sunabiliyor. Yeni sürücü çözümü, dahili parmak izi okuyucusu ile kullanıcılara donanımsal ek güvenlik sunuyor.

Profesyonel ve gündelik kullanımlar için uygun olan Samsung T7 Touch; akıllı telefon, tablet, PC ve oyun konsolu1 gibi cihazlardaki çok sayıda fotoğraf, oyun ya da 4K/8K video dosyasının saklanabileceği yüksek kapasite seçeneklerine ve kullanıcıların verilerini daima yanında taşıyabilmelerini sağlayan yüksek dayanıklıklığa sahip2.

T7 Touch, geçmişteki depolama çözümlerinden çok daha yüksek hız değerleri sunuyor. 1,050MB/s okuma ve 1,000MB/s3 yazma hızı değerleri ile Samsung’un bir önceki Taşınabilir SSD modeli olan T5’den 2 kat , harici HDD-sabit disk sürücülerden ise  9,5 kat daha hızlı bir çözüm.

T7 Touch, Samsung SSD sürücülerde yer alan şifre koruma ve AES 256-bit donanımsal şifreleme işlevleri ile birlikte dahili parmak izi okuyucu ile kullanıcılara ek bir güvenlik seviyesi sunuyor. Ayrıca “Motion LED” olarak adlandırılan bildirim ışığı sayesinde kullanıcılar sürücü durumunu bir bakışta anlayabiliyor. Hız ve donanım geliştirmeleri ve aluminyum metal kasa yapısına rağmen yeni SSD sürücü sadece 58 gram ağırlığında.

Siyah ve gümüş renk seçeneklerine sahip T7 Touch; 500GB, 1TB ve 2TB kapasitelerde kullanıma sunulacak. Kullanım kolaylığı sağlamak için sürücü ile birlikte USB Type-C-to-C ve USB Type-C-to-A kablolar birlikte sunuluyor. Windows, Mac ve Android işletim sistemleri ile uyumlu olan T7 Touch, 3 yıl garanti süresine sahip.

T7 Touch sürücüler,  Ocak ayından itibaren 30’un üzerinde ülkede satışa sunulacak. T7 Touch modelinin ardından, 2020 yılının ikinci çeyreğinde parmak izi okuyucusu bulunmayan Portable SSD T7 modeli de satışa sunulacak.

Samsung Portable SSD T7 Touch ve T7 Teknik Özellikleri

Model Samsung Portable SSD T7 Touch Samsung Portable SSD T7*
Kapasite 2TB/1TB/500GB
Arayüz USB 3.2 (Gen 2, 10Gbps) geriye dönük uyumlu
Boyutlar (UxGxY) 85 x 57 x 8.0mm
Ağırlık 58 gram
Aktarım Hızı 1,050 MB/s değerine kadar
UASP Mod Destekler
Şifreleme AES 256-bit donanımsal veri şifreleme
Güvenlik Parola Koruması Yazılımı
Parmak izi okuyucu
Parola Koruması Yazılımı
Yazılım Samsung Portable SSD Software 1.05
Renk Seçenekleri
Siyah ve Gümüş Duyurulduğunda bildirilecek
Bağlantı USB type-C-C ve USB type-C-A kablolar ürün ile birlikte gelmektedir.
Garanti 3 Yıl6

*T7 modeli 2020 yılı ikinci çeyreğinde kullanıma sunulacak.

1 Ana cihazlarla uyumluluk değişkenlik gösterebilir. Bazı işletim sistemleri T7 Touch sürücünün yeniden biçimlendirilmesini gerektirebilir. Uyumlu cihaz listesi için www.samsung.com/support adresini ziyaret edin.

2 2 metreye kadar düşmeye dayanıklı. Dahili serbest düşme şoku testi, kontrollü koşullarda gerçekleştirilmiştir.

3 Performans, ana bilgisayar yapılandırmasına bağlı olarak değişebilir. 1,050/1,000 MB/s maksimum okuma/yazma hızlarına erişmek için ana cihazın ve bağlantı kablolarının USB 3.2 Gen 2’yi desteklemesi ve UASP modunun etkinleştirilmesi gerekir.

4 Samsung 1TB harici HDD (HX-MTD10EA) ile karşılaştırıldığı dahili test sonuçlarına göre. Test sistemi konfigürasyonu: ASUS Z370 ROG MAXIMUS X APEX (USB 3.2 Gen 2 Type-C), Intel(R) Core i7-8700K CPU @ 3.70GHz (Coffeelake), OS-Windows 10 RS6.

5 Yazılım için Windows 7, Mac OS X 10.10, Android 5.1 (Lollipop) veya üzeri bir sürüm gerekir. Windows, Mac ve Android işletim sistemlerinin daha eski sürümleri desteklenmeyebilir.** Aygıt yazılımı güncellemesi için PC veya Mac bağlantısı gerekir. Android uygulaması, Google Play’den indirilebilir.

6 Samsung Electronics, Samsung Electronics ürününde bulunan veri kaybı veya diğer bilgiler ya da kullanıcı tarafında meydana gelebilecek kar ya da gelir kaybı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir kayıptan sorumlu tutulamaz. Garanti hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.samsung.com/portable-ssd adresini ziyaret edin.

Kaynak: Samsung

Top