Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Samsung 8.Nesil V-NAND Çözümlerin Seri Üretimine Başladı

Samsung 8.Nesil V-NAND Çözümlerin Seri Üretimine Başladı

Gelişmiş bellek teknolojilerinde dünya lideri Samsung Electronics, Flash Memory Summit 2022 ve Samsung Memory Tech Day 2022 etkinliklerinde duyurduğu, endüstride en yüksek bit yoğunluğuna sahip 1Tb (1-terabit) TLC (triple-level cell) 8. Nesil V-NAND çözümünün seri üretimine başladı. Günümüzün en yüksek depolama kapasitesini sunan 1Tb kapasiteli yeni V-NAND, dünya çapında yeni nesil kurumsal sunucu sistemleri için daha yüksek depolama alanı sağlayacak.

Samsung, wafer* başına bit üretkenliğini önemli ölçüde artırarak endüstrinin en yüksek bit yoğunluğunu elde etmeyi başardı. En güncel NAND flash standardı olan Toggle DDR 5.0** arayüzünü temel alan Samsung 8.Nesil V-NAND 2,4 Gbps (gigabits per second) değerine varan  I/O (input and output) hızı ile bir önceki nesle göre 1,2 kat artış sunmakta. Bu da yeni V-NAND çözümlerin, PCIe 4.0 ve sonrasında PCIe 5.0 arayüzlerinin performans ihtiyaçlarını karşılamasına imkan tanıyor.

Sekizinci nesil V-NAND’ın, yeni nesil kurumsal sunucularda depolama yapılandırmaları için temel taşı olarak hizmet etmesi ve depolama kapasitesini genişletmeye yardımcı olması aynı zamanda  güvenilirliğin özellikle kritik olduğu otomotiv pazarında kullanımını genişletmesi bekleniyor.

* Wafer: Yarı iletken silikon kristallerinden yapılmış, NAND ve diğer elektronik birimlerin üretiminde kullanılan, ince yarı iletken bir malzemedir.

**Toggle DDR arayüz sürümleri — 1.0 (133Mbps), 2.0 (400Mbps), 3.0 (800Mbps), 4.0 (1.200Mbps), 5.0 (2.400Mbps)

Kaynak : Samsung

Top