Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Kingston Flash Memory Summit etkinliğinde 2.5 inç U.2 NVMe PCIe SSD Çözümünü Duyurdu

Kingston Flash Memory Summit etkinliğinde 2.5 inç U.2 NVMe PCIe SSD Çözümünü Duyurdu

Dünyanın lider bağımsız bellek üreticisi Kingston Technology’nin flash bellek iştiraki olan Kingston Digital, Inc., 8-10 Ağustos 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Flash Memory Summit 2017 etkinliğinde yeni SSD çözümü  DCU1000 2,5″ U.2 NVMe PCIe SSD modelini duyurdu. DCU1000 ile Kingston sunucular için önde gelen bellek üreticisi olmasının yanı sıra yüksek performanslı NVMe SSD çözümleri de sunarak endüstrinin bütünleşik çözümler sunabilen öncü şirketlerinden biri haline geliyor.

DCU1000; Intel’in geçtiğimiz günlerde duyurduğu; Intel® Xeon® Scalable (Skylake-SP olarak duyurulmuştu) işlemci ailesinin dahil olduğu Purley platformu gibi giderek artan veri otomasyonu ve performans ihtiyaçları için ölçeklenebilir mükemmel bir çözümdür. Ölçeklenebilir işlemci sunucu platformu, işlemci başına her biri 1000 MB / sn çıktı kapasitesini destekleyen 48 PCIe 3 hattına sahip olduğu için, PCIe kullanımı ile veri merkezi mimarilerine yenilik getirilmesine yardımcı olacak.

Kingston ayrıca geçtiğimiz aylarda Computex ve NAB etkinliklerinde duyurusunu yaptığı DCP1000 PCIe SSD sürücü modelini de etkinlikte sergiledi. NVMe PCIe Gen 3.0 x8 bağlantı arayüzüne sahip AIC (Add In Card – Half Height Half Length PCIe) biçim faktörüne sahip DCP1000, 800GB, 1.6TB, 3.2TB kapasite seçeneklerine sahip.  7GB/s değerine ulaşan okuma hızlarına ve 1.25 milyon değerine ulaşan IOPS değerlerine sahip olan DCP1000, yüksek sistem çalışma süreleri sunmak için kurumsal-sınıf güç kesintisi koruması özelliğine ve 5 yıl garanti süresine sahip.

Kaynak : Kingston

Top