Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Samsung BGA Formunda 512-Gigabyte NVMe SSD Sürücüleri Duyurdu

Samsung BGA Formunda 512-Gigabyte NVMe SSD Sürücüleri Duyurdu

Gelişmiş bellek teknolojilerinde dünya lideri olan Samsung Electronics; yeni nesil PC sistemleri ve taşınabilir sistemlere yönelik tasarlanana, endüstrinin ilk BGA (ball grid array) formundaki NVMe* PCIe SSD-katı hal sürücülerinin seri üretimine başladığını duyurdu.  PM971-NVMe olarak adlandırılan yeni BGA NVMe SSD, NAND flash bellek, DRAM ve kontrolcüyü barındıran son derece küçük boyutlu yüksek performanslı sürücü çözümü.

PM971-NVMe SSD, SATA 6Gb/s arayüzünün hız sınırlarını aşan yüksek performansa sahip. TurboWrite** teknolojisi  etkinleştirildiğinde 1,500MB/s okuma ve 900MB/s yazma hızlarına ulaşıyor. Diğer bir deyişle 5GB boyutunda Full-HD videonun aktarılması sadece 3 saniye sürüyor. Ayrıca 190,000 ve 150,000 değerlerine ulaşan rastgele okuma yazma performansı ile yüksek hız gerektiren işlemlerin üstesinden kolayca gelir. Sıradan bir sabit disk sürücünün 120 IOPS değeri ile karşılaştırıldığında Samsung SSD, 1500 kat daha yüksek performans sunmakta.

PM971-NVMe SSD sürücüler 512GB, 256GB ve 128GB kapasite seçenekleri ile kullanıma sunuluyor. Samsung haziran ayı içerisinde dünya çapında dağıtıma başlayacağını belirtiyor.

samsung-BGA-SSD-onechip

* NVMe olarak da adlandırılan, NVM Express (Non-Volatile Memory Express); kurumsal, veri merkezi ve tüketici kullanımı için gelşitirilmiş yüksek performanslı ölçeklenebilir yeni nesil veri aktarım arayüzüdür. Detaylı bilgi için www.nvmexpress.org.

** TurboWrite; Samsung’a ait bir teknolojidir. SSD sürücünün belirli kısmını yazma ön belleği olarak kullanma esasıan dayanır. TurboWrite; daha yüksek ardışık yazma hızı gerektiren işlemlerde kullanım için son derece uygundur.

Kaynak : Samsung

Top