Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Samsung 970 PRO ve EVO NVMe SSD Serilerini Duyurdu

Samsung 970 PRO ve EVO NVMe SSD Serilerini Duyurdu

Samsung Electronics, pazar lideri katı hal sürücü – SSD ailesinin üçüncü nesil çözümleri olan 970 PRO ve 970 EVO serilerini duyurdu. 2015 yılında duyurduğu son kullanıcıya yönelik ilk NVMe SSD çözümünden beri, Samsung her yeni nesil ürün ailesi ile performans engellerini aşmaya devam ediyor. Böylece teknoloji meraklıları ve profesyonel kullanıcılar iş istasyonu ve bilgisayarlarında yoğun iş yükleri için ihtiyaç duydukları bant genişliğine kavuşuyorlar.

Samsung 970 PRO ve EVO serileri, güncel PCIe Gen 3×4 arayüzü ve M.2 biçim faktörü ile tasarlandılar. 970 serisi NVMe bant genişliğini en üst seviyeye çıkararak; 3D, 4K grafik uygulamaları, üst düzey oyunlar ve veri analizleri gibi büyük hacimli veri içeren işlemlerde  sıradışı performans elde edilmesini sağlıyorlar.

 

970 PRO sıralı okumada 3,500 MB/s, sıralı yazmada ise 2,700 MB/s değerlerine ulaşan hız değerlerine sahip. 970 EVO ise 3,500 MB/s sıralı okuma, 2,500 MB/s sıralı yazma hızı değerleri sunuyor. Samsung’un geliştirilmiş V-NAND teknolojisi ve yeni Phoenix denetleyicisi ile sıralı yazma hızı değerleri bir önceki seriye göre %30’a varan oranda artış göstermiş durumda. 970 EVO serisi, sahip olduğu Intelligent TurboWrite teknolojisi ile 78GB değerine varan büyük önbelleği ile daha yüksek yazma hızları sunabilmekte.

Performans seviyelerindeki artışın yanında 970 PRO ve EVO sürücüler sıradışı dayanım ve güvenilirlik de sunmaktalar. 5 yıl garanti ya da 1200 TBW değerine (bir önceki seriden  %50 daha yüksek) sahip olan sürücüler uzun süre kullanım için tasarlandılar. Dinamik Isı Koruması (Dynamic Thermal Guard) teknolojisi ile otomatik ısı görüntüleme ve en iyi çalışma sıcaklığı ayarlaması gerçekleştirilerek, aşırı ısınma engelleniyor. Ayrıca nikel kaplamalı yeni denetleyici ve ısı dağıtıcı ile SSD sıcaklığı düşük seviyede tutuluyor.

 

970 PRO ve EVO serileri yeni nesil yüksek performanslı bilgisayar sistemleri için de büyük tasarım esnekliği sunuyor. Tek taraflı 2TB EVO sürücü gibi son derece küçük M.2 biçim faktörüne sahip farklı depolama kapasiteleri sunan 970 serisi sürücüler; farklı sistemler ile uyumlu güvenilir depolama çözümleri sağlıyor.

Kaynak : Samsung

Top