Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Samsung 860 QVO SSD Serisi Duyuruldu Yüksek Kapasite Uygun Fiyat

Samsung 860 QVO SSD Serisi Duyuruldu Yüksek Kapasite Uygun Fiyat

860 QVO SSD serisi, yüksek kapasiteyi,  üstün performans ve güvenilirlik ile sunarak daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Samsung Electronics, tüketicilere yönelik yeni Samsung 860 QVO SSD serisini duyurdu. 4TB değerine ulaşan kapasite seçeneklerine sahip ürünler, yüksek hız ve güvenlik özellikleri ile de kullanıcılar için sürücü çözümleri sunuyorlar. Samsung’un 4 bit MLC (multi-level cell) NAND flash mimarisi ile üretilen 860 QVO sürücü serisi, terabayt düzeyi kapasitelerin uygun fiyatlar ile daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak.

Günümüzde PC kullanıcılarının pek çoğu büyük boyutlu video, müzik gibi çoklu ortam dosyalarına sahiptir. Bu nedenle de genellikle düşük kapasiteli sistem sürücülerinin kapasiteleri kısa sürede yetersiz kalmaktadır. En yaygın kullanılan bağlantı arayüzü olan SATA ve 2,5 inç biçim faktörüne sahip 860 QVO sürücüler bir çok dizüstü ve taşınabilir sistem ile uyumlular. Ayrıca yüksek kapasite ve performansı bir arada sunan 860 QVO ile kullanıcıların performans için SSD ve kapasite için HDD sürücüleri bir arada kullanmasına da gerek kalmaz.

550 MB/s sıralı okuma, 520 MB/s sıralı yazma hızı değerleri sunan 860 QVO; Samsung’un 4-bit V-NAND teknolojisi ve MJX denetleyicisi sayesinde 3-bit MLC SSD sürücüler ile aynı performansı sunabilmekte. Ayrıca Samsung TurboWrite teknolojisine sahip olan 860 QVO sahip olduğu yüksek performansı uzun süre boyunca sunmaya devam ediyor.

En iyi güvenilirlik için Samsung, kullanıcıların SSD kullanım alışkanlıklarına uygun TBW ( total byte written-toplam yazılan bayt) değerleri sunuyor. 3 yıl ya da 4TB için 1440 TBW değeri, 2TB için 720 TBW ve 1TB için 360 TBW garanti değerleri sunmaktalar.

860 QVO serisi, Aralık 2018’de küresel olarak satışa sunulacak.

Kaynak : Samsung

Top