Buradasınız
Anasayfa > Haberler > KIOXIA ve Western Digital 6. Nesil 3D Flash Bellek Teknolojisini Duyurdu

KIOXIA ve Western Digital 6. Nesil 3D Flash Bellek Teknolojisini Duyurdu

KIOXIA Corporation ve Western Digital Corp., altıncı nesil, 162 katmanlı 3D flash bellek teknolojisini geliştirdiklerini duyurdu. Şirketlerin 20 yıldır devam eden ortak girişimlerinde bir sonraki dönüm noktasına imzasını atan bu teknoloji, ortaklığın çok çeşitli teknoloji ve üretim inovasyonlarının kullanıldığı bugüne kadarki en yüksek yoğunluklu ve en gelişmiş 3D flash bellek teknolojisini ifade ediyor.

Yeni altıncı nesil 3D flash bellek,klasik sekiz kademeli bellek deliği dizisinin (hole array) ötesinde gelişmiş bir mimariye sahip ve beşinci nesil teknolojiye kıyasla %10’a varan daha yüksek yatay hücre dizisi yoğunluğuna ulaşmayı başarıyor. Bu yatayda ölçekleme geliştirmesi; istiflenmiş dikey belleğin 162 katmanı ile birlikte 112 katmanlı yığınlama teknolojisine kıyasla kalıp boyutunda %40 düşüş sağlayarak maliyeti optimize ediyor.

Genel anlamda, önceki nesle kıyasla yeni 3D flash bellek teknolojisi bit başına maliyeti azaltırken yonga plakası başına üretilen biti %70 oranında artırıyor. KIOXIA ve Western Digital müşterilerin ve farklı uygulamaların ihtiyaçlarını karşılayacak ölçeklemeyi sürdürmek amacıyla inovasyon yapmaya devam ediyor.

KIOXIA

KIOXIA bellek çözümleri alanında kendisini flash bellek ve katı hal sürücüleri (SSD’ler) geliştirmeye, üretmeye ve bunların satışını yapmaya adamış bir dünya lideridir. Nisan 2017 tarihinde şu anki ismi KIOXIA olan Toshiba Memory, 1987 yılında NAND flash belleği icat eden şirket olan Toshiba Corporation’dan ayrıldı. KIOXIA müşterilere tercih seçeneği veren ürünler, hizmetler ve sistemler ile toplum için bellek tabanlı değer sunarak bellekle dünyaya mutluluk getirmeye derinden bağlıdır. KIOXIA’nın yenilikçi 3D flash bellek teknolojisi BiCS FLASH, gelişmiş akıllı telefonlar, kişisel bilgisayarlar, SSD’ler, otomotiv ve veri merkezleri de dahil olmak üzere pek çok alandaki yüksek yoğunluklu uygulamalarda depolamanın geleceğini şekillendiriyor.

Western Digital

Western Digital verilerin gelişebileceği ortamlar oluşturmaktadır. Veri altyapısı alanında lider olan şirket, müşterilerin giderek artan veri çeşitliliğini yakalamasına, korumasına, çeşitliliğe erişmesine ve veriyi dönüştürmesine yardımcı olmak için gerekli inovasyonlara yön veriyor. Gelişmiş veri merkezlerinden kişisel mobil cihaz sensörlerine kadar verinin olduğu her yerde endüstriye yön veren çözümleri veri olanakları sunuyor. Veri merkezli çözümleri Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® ve WD® markalarından oluşuyor.

Kaynak : Western DigitalKioxia

Top