Buradasınız
Anasayfa > Haberler > Kingston Data Center 500 Serisi Yeni Nesil Kurumsal SSD Ürünlerini Duyurdu

Kingston Data Center 500 Serisi Yeni Nesil Kurumsal SSD Ürünlerini Duyurdu

Kingston Technology Company Inc’in flash bellek iştiraki, bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri Kingston Digital, Inc. yeni Data Center 500 Serisi Kurumsal SSD’lerini piyasaya sürüyor. DC500R modeli okuma odaklı uygulamalar için optimize edilirken DC500M ise karma iş yüklerini hafifletme amacıyla tasarlanmış. DC500 serisindeki her iki SSD de Kingston’ın sıkı Hizmet Kalitesi (Quality of Service – QoS) gereksinimlerini karşılıyor. Böylece tahmin edilebilir rastgele giriş çıkış performansı sağlamasının yanı sıra; çeşitli okuma ve yazma işlemleri için de düşük gecikme süreleri sunuyor.

DC500R; sistem başlatma, web sunucuları, sanal masaüstü altyapısı, operasyonel veri tabanları ve gerçek zamanlı analitik gibi okuma odaklı uygulamalar için ideal bir kullanım sunuyor. Bulut hizmet sağlayıcıları ve yazılım tanımlı depolama mimarları da bu sürücünün tutarlı giriş, çıkış ve gecikme süresi performansından yararlanarak okuma odaklı ortamlarda ihtiyaç duyulan kaliteli hizmeti verebiliyor. 0,5 DWPD (Drive Writes Per Day-kullanım ömrü boyunca bir günde sürücünün tamamının kaç kere yazılabileceğini gösteren değer) ile DC500R, BT yöneticilerinin performans, dayanıklılık ve güvenilirlik sunan bir sürücüyle depolama donanımı yatırımlarından en iyi şekilde faydalanmasını sağlıyor.

DC500M modeli ise SSD’den daha dengeli okuma ve yazma giriş çıkış talepleri olan uygulamalardaki karma iş yükleri için tasarlanmış şekilde karşımıza çıkıyor. Bu model geçiş işlerini etkin bir şekilde uygulamak ve yönetmek için esnek bir mimariye ihtiyaç duyan bulut hizmet sağlayıcıları ve yazılım tanımlı depolama mimarları için ideal bir çözüm sunuyor. Bu iş yükleri arasında yapay zeka, büyük veri analitiği, bulut bilişim, veri tabanı uygulamaları, veri ambarı, makine öğrenimi ve operasyonel veri tabanları bulunuyor. 1,3 DWPD dayanıklılık değerine sahip olan DC500M, raf dizilimli (rack mount) yüksek hacimli sunucu pazarında dahili sürücü yuvası geliştirmeleri, çok geniş ölçekli veri merkezi sunucuları ve düşük maliyetli, yüksek performanslı depolama alt sistemlerine ihtiyaç duyan bulut hizmet sağlayıcıları için uygun bir tercih olarak sunuluyor.

Data Center 500 Serisi 480 GB, 960 GB, 1,92 TB ve 3,84 TB kapasite seçenekleriyle geliyor. Daha fazla bilgi için www.kingston.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak : Kingston

Top